23.05.2024

Jak Litoměřice ovládly turnaj v Lucembursku

Lvice U14 zakončily povedenou sezonu triumfem na turnaji MINI Europe v Lucembursku !

Tým litoměřických basketbalových Lvic U14 vycestoval 14 dní po úspěšném vystoupení na mistrovství republiky (6. místo) na závěrečnou akci právě končící sezony. Tou byl ve dnech 19. – 20.5.2024 tradiční mezinárodní turnaj v lucemburském městě Esch. Toho se každý rok účastní 8 pozvaných týmů v kategorii chlapců a stejný počet v kategorii dívek. Pořadatelé dbají na národnostní pestrost, aby dostáli názvu svého turnaje „Mini Europe“. Na letošním již 31. ročníku se tak představilo v obou kategoriích celkem 16 týmů z 9 různých evropských zemí, v dívčí kategorii pak 8 týmů zastupovalo států 6.

V sobotních zápasech skupinové fáze se naše holky utkaly nejprve s děvčaty z belgického Basket Namur Capitale a po od počátku kontrolovaném průběhu si připsaly důležité jasné první vítězství v poměru 42:13. V následujícím zápase pak naše hráčky přejely německý Team Halle rozdílem třídy vysoko 64:6 a bylo tak jasné, že v posledním zápase skupiny s také dosud neporaženým C.D. Estudio Madrid půjde o první místo ve skupině a přímý postup do semifinále. Holky i tohoto soupeře od počátku přehrávaly a po jasné výhře 40:19 měly v sobotu splněno a mohly šetřit síly na nedělní boje o medaile. V nich nejprve v dopoledním semifinále nastoupily proti obhájkyním titulu z dalšího madridského týmu Club Baloncesto Leganes. Po první čtvrtině v naší režii soupeřky v té druhé přitlačily a dokonce se na malou chvíli dostaly do vedení. V poločase bylo skóre vyrovnané, když jsme vedli o jediný bodík. Na náš drtivý nástup do druhé půle ale Španělky nedokázaly reagovat, a to ani po timeoutu svých temperamentních trenérů, kdy bylo na jejich lavičce hodně horko a bouřlivo. Konečný výsledek 46:27 nás poslal do odpoledního finále proti domácímu týmu z pořádajícího Basket Esch. Finálovými zápasy děvčat a chlapců celý turnaj vrcholil. Hrálo se na hlavním kurtu před zcela zaplněnou halou, kde už půl hodiny před zápasem buráceli místní bubeníci a fanoušci domácích rozjížděli své chorály. Nástup po jménech špalírem roztleskávaček, poslední pokyny a mohlo se začít. Soupeře ani atmosféry se ale holky nezalekly a soustředěným výkonem si od počátečních minut šly pro pohár. Už po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 27:7, bylo prakticky hotovo a zápas se vlastně jen dohrával. Holky přesto vůbec nepolevily a za vydatné podpory našeho početného fanklubu z řad rodičů, sourozenců, ale i ostatních týmů v hledišti, pokračovaly v místy až exhibičním výkonu, proti kterému neměly domácí hráčky protihru. Naše dominance byla tak výrazná, že pořadatelé chodili prosit, abychom zvolnili a polevili. To ale hladina adrenalinu nedovolila a vybuzené holky hrály stále naplno. Výsledkem byla demolice soupeřek a konečný výsledek 73:26. Po závěrečném hvizdu naplno vypukly oslavy, které se z hrací plochy přenesly i do kabiny k oslavným pokřikům, tanečkům a přípitku (nealko) šampaňským. Po finálovém zápase chlapců následovalo závěrečné defilé všech zúčastněných týmů, předání medailí, pohárů a individuálních ocenění. Kromě obdržení krásného poháru, na kterém se poprvé v historii turnaje objevilo jméno vítězného týmu z České republiky, byly Johanka Grindlerová a Nika Svobodová zcela oprávněně nominovány do All stars týmu turnaje.

Při zpáteční cestě jsme si ještě prohlédli hlavní město velkovévodství, Lucemburk, a po přejezdu Německa dorazili šťastně domů.

Tento turnaj nám ukázal, že se můžeme směle měřit i s mezinárodní konkurencí. Všechny holky měly dobrou minutáž a kterákoli z nich byla právě na hřišti, odvedla maximum. Hráli jsme atraktivní basket, který oceňovali i diváci, organizátoři a trenéři soupeřů. Holky si to navíc společně pěkně užily, získaly spoustu zážitků, zkušeností a některé i instagramových kontaktů ????  Díky všem a těšíme se na další akce.

POSLEDNÍ ZÁPAS 10.12.2023
Městská sportovní hala - malá 
27:89
Lvice

Nejbližší narozeniny

20.06.2024
Matylda Bela Galiová
12
Rozehrávač
21.06.2024
Klára Hubená
17
Rozehrávač
23.06.2024
Dorota Škoulová
12
Křídelní hráč
28.06.2024
Ellen Beránková
10
Rozehrávač
03.07.2024
Julie Šinfeltová
12
Křídelní hráč

Partneři