07.05.2024

Lvice U12 končí na MČR šesté!

Mladší minižákyně U12 v severočeské soutěži nenašly přemožitele, bez prohry tak postupovaly na Mistrovství České republiky do Plzně s vědomím, že zde je čekají mnohem těžší utkání a kvalitnější soupeři.

Na mistrovství holky vyrazily v pátek 3.5 ráno společně vlakem, cestou si daly oběd a ve 14:40 je již čekal první zápas ve skupině D proti pražské Slovance. Utkání bylo v prvním poločase velmi nervózní a vyrovnané, pak ale holky našly rytmus, sklidnily se, zvládly odskočit do mírného vedení a udržely výhru 49:36. Obrovská radost z důležitého utkání a první výhra na MČR byla na světe!

Po večeři nás čekal relativně pozdní zápas s HBB Praha, vítězkami pražského přeboru. Jejich rychlá a organizovaná hra nám dělala velký problém, ani v útoku jsme si v prvním poločase nemohly vůbec chytit. Ten druhý už byl lepší, nicméně HB hrálo mnohem kolektivnější basket a zaslouženě vyhrálo 49:21. Později se velmi hezky hrající tým z Prahy dostal až do finále, není se tedy za co stydět. V tříčlenné skupině D jsme tak skončily s bilancí 1:1 na druhém místě, ve čtvrtfinále nás tak v sobotu brzy ráno čekal BC Benešov, vítěz skupiny B.

I zde byla vidět spíše převaha soupeře, a nejen ta výšková, ale také velké množství nevynucených chyb na naší straně. Holky bojovaly, moc se nám ale v tomto zápase nedařilo. Benešov zaslouženě zvítězil 47:32. My ale stále chtěly zabojovat o co nejlepší umístění – zda budeme hrát o 5. či 7. místo měl rozhodnout odpolední sobotní zápas proti týmu BK Blansko.

K vidění byl moc pěkný basket z obou stran, mezery v naší obraně ale znamenaly, že se nám ne a ne podařit soupeři odskočit na větší bodový rozdíl. Problémy nám opět dělal i obranný doskok. Drama tedy bylo až do konce – naštěstí s dobrým koncem pro nás, výhra 49:50 a obrovská radost našich hráček, trenérského dua i velkého množství rodičů, kteří nás na turnaj doprovázeli. Atmosféra byla, jak jsme ostatě zvyklí, fantastická!

Souboj o 5. místo se uskutečnil v neděli ráno, soupeřkami nám byly hráčky SBŠ Ostrava. Do první půle jsme vstoupily velmi bojovně a útočně naladěné a vytvořily si poločasové dvacetibodové vedení. V druhém poločase ale útok přestal fungovat, ve třetí čtvrtině jsme nezvládly vstřelit ani bod a soupeř se postupně dotahoval. Opět z toho bylo tedy drama až do konce, tentokrát byl ale šťastnější soupeř. Prohra 45:47 nás mrzela, ale 6. místo na turnaji z dvanácti hodnotíme i tak jako veliký úspěch.

Nejlepší hráčkou našeho týmu byla po zásluze vyhlášena Matylda Bela Galiová.

A závěrečné hodnocení? Rozhodně pozitivní. Holky zvládly dvakrát vyhrát, všechny zbylé tři zápasy byly minimálně po většinu doby vyrovnané a domů vezeme hlavně zkušenosti a motivaci makat na sobě dál! Turnaj nám ukázal, v čem jsou oproti špičce v republice naše nedostatky, poukázal ale i na to co dobře funguje a v čem musíme dál pokračovat a rozvíjet. Všech patnáct Lvic bojovalo, a to je pro nás důležité. Teď je potřeba si z toho odnést co nejvíce a makat dál v nadcházející sezóně. Holky, děkujem! Fanoušci, děkujem! Trenérky, děkujem!