06.05.2024

A jak to bylo v dubnu?

Sezóna a soutěže všech kategorií vrcholí! I v dubnu se událo nemalé množství utkání na domácích i venkovních palubovkách. Pojďme se na ně společně podívat.

Nejmladší minižákyně U11 vyrazily na turnaj do Teplic, kde v neděli 14.4 změřily síly s děčínskými i teplickými chlapci kategorie U10. Nejprve si holky po velkém boji v koncovce připsal výhru nad Děčínem 36:34, následně porazily i Teplice, tam už větším bodovým rozdílem, 44:21. Velká radost našich děvčat i trenérek za jejich výkon. Holky následně koncem dubna vyrazily na turnaj do Berlína…

Lvice U12 se v sobotu 6.4. ráno vydaly na zápasy do České Lípy. Obě dvě utkání zvládly s přehledem a domů vezou dvě vysoké výhry (85:15 a 40:11). Poslední dvojzápas základní části, o poznání těžší, na ně čekal 20.4, kdy do Litoměřic přijel Liberec. I v oslabené sestavě ale soupeřkám nedaly šanci a vyhrály oba dva zápasy. S bilancí 24:0 tedy zaslouženě postupují na MČR. Přípravou jim budiž turnaj v Berlíně…

Předehrávku si v pátek 5.4 střihly U13 v rámci derby, přijela ústecká Sluneta. Oba dva zápasy jsme zvládly se zapojením všech patnácti hráček s přehledem vyhrát (70:23 a 67:21) a zajistily si tak druhé místo v tabulce. O to první mohly ještě zabojovat v neděli 14.4 v Děčíně – k prvenství, a tedy také postupu na MČR byly potřeba dvě výhry, v součtu alespoň o 29 bodů – tedy na půdě Děčína opravdu nelehký úkol. Ve značně nekompletní sestavě, která se po prvním utkání ještě zúžila, jsme po skvělém výkonu prohrály v prvním zápase v prodloužení o jediný koš. V druhém zápase došly síly, holky hrály vinou dvou zranění klíčových hráček prakticky bez střídání, přesto bojovaly až do konce. Prohra o 28 bodů nemrzí, holky zaslouží velikou pochvalu. A my už se těšíme na Festival do Ústí! Ještě předtím ale i třináctky vyrazily do Berlína.

Již v sobotu 6.4 podvečer dorazily U14 do Strakonic, aby mohly v nedělním ranním, veledůležitém zápase předvést co nejlepší a probuzený výkon. První poločas šlapal jak po másle, vedení o 16 bodů – vystřídal ho ale druhý poločas plný chyb způsobených pressingovou obranou soupeře a naší zvyšující se nervozitou. Závěr tedy dramatičtější, než bychom chtěli, nicméně výhra 64:62 byla pro postup na mistrovství velmi důležitá. V posledním kolem extraligy jsme si dle předpokladů poradily s Brandýsem (70:21), v neděli 21.4. se mělo v klíčovém utkání se Slovankou rozhodnout, zda budeme na MČR postupovat ze třetího či čtvrtého místa. Po vlažnějším prvním poločase holky v tom druhém zcela dominovaly a díky skvělé obraně vítězily 59:39. Postup na Mistrovství ze třetího místa je parádní!

Poslední dva extraligové zápasy čekaly naše starší žákyně U15. V sobotu 13.4. zdolaly po velmi dobrém defenzivním výkonu Plzeň 56:43, v neděli se s favoritem ze Strakonic velmi dobře drželi první čtvrtinu, nakonec ale soupeř zabral a zvítězil rozdílem třiceti bodů. Holky tak skončily letošní soutěž a své působení v extralize U15 na sedmém místě s bilancí 3 výhry, 11 porážek. Skvělý výkon holky!

Smolný začátek měsíce měly U17, které po dobrém a bojovném výkonu nestačily v neděli 7.4 na Slaný a podlehl rozdílem jediného bodu. Další víkend byl také smolný – v sobotu 20.4 prohra s lepší Plzní, v neděli ale pak trochu nečekaná prohra se Sokolovem. V dohrávce 30.4. prohrály v prodloužení s Berounem a bohužel pro letošek ligu neudržely a musí do kvalifikace, která se bude hrát koncem května.

Juniorky U19 vyrazily o druhém dubnovém víkendu na výjezd Vary-Plzeň. V sobotním utkání v Karlových Varech dotáhly zápas až do prodloužení, ve kterém ale dominoval soupeř. Prohra 64:58. V neděli v Plzni byla opět znát úzká sestava našeho týmu, holky se držely na dostřel po tři čtvrtiny, nakonec podlehly 60:43. Zápas s HBB Praha se skrečoval s náš prospěch, poslední zápas sezóny nás prohra s Tygry nikterak nemrzela. Bilance 10:10, 4. místo v lize (play-out části) a udržení soutěže pro příští sezónu!

Ženy „B“ v pražském přeboru zakončily sezónu vítězně. Poslední domácí zápas si střihly se Sokolem Dolní Počernice a vybojovaly výhru 61:48, kterou následně v hospodě patřičně oslavily. Holkám tak končí sezóna, ve dvanáctičlenné soutěži končí na hezkém osmém místě (8 výher, 14 porážek). Holky, gratulujeme!

Ženy „A“ postupovaly do play-off z druhého místa, měly se tedy začátkem dubna dvakrát utkat se Slovankou, které skončila sedmá. Pro velikou marodku soupeře, a jejich následnou zdravotní neschopnost sehrát utkání do stanoveného termínu v rámci play-off, postoupilo naše ženské áčko, i přes velké snahy utkání sehrát, do druhého kola kontumačně. Trochu hořký postup, jelikož se celý tým na zápasy těšil a po velikonoční pauze se chtěl rozehrát. Po téměř 6 týdnech bez zápasů tedy v druhém kole narazily po nečekaných zvratech v prvním kole na tým BC Benešov, favorita na postup do první ligy. V sobotu 20.4. se našim ženám utkání velmi nepovedlo a už od začátku tahaly za kratší konec – jasná dominance soupeřek a prohra 86:48. V neděli se pak již „o nic nehrálo“, nicméně poslední zápas sezóny si holky chtěly užít. Předvedly výborný výkon celých 40 minut, za podpory obrovského množství fanoušků trápily Benešov až do konce – prohra 60:63 nemrzí, převládá radost z dobrého výkonu s takto silným týmem (Benešov v dalším kole vyřadil Poděbrady a postoupil do 1.ligy). Konečné 3. místo v druhé lize Žen bereme všema deseti.