02.04.2024

Březnový kolotoč zápasů

Startuje první jarní měsíc a s ním i podstatné množství zápasů všech našich Lvic. Pojďme se na ně tedy podívat blíže…

Naše nejmladší Lvice U11 čekaly v březnu poslední dva zápasy kvalifikace na MČR, byť už bez šance na postup. Ještě předtím si ale v Litoměřicích střihly Šmoulinku, kde v neděli 17.3 zvládly vyhrát všechny tři zápasy proti Jičínu, Chomutovu „A“ a Chomutovu „B“ a naladily se alespoň pěkně na kvalifikační zápasy. V druhé polovině března, konkrétně 23.3, se holčičky vydaly do Chomutova změřit sílu s domácím celkem a s Děčínem. S týmem z Děčína odehrály vyrovnané utkání, Chomutov naše holky přehrál rozdílem třídy. V neděli 14.4 vyrážíme na turnaj do Teplic.

Na hráčky kategorie U12 čekaly v březnu jen dva, ale zato těžké zápasy – v sobotu 16.3 na půdě Děčína. I bez některých opor zvládly holky obě dvě těžká utkání vyhrát, byť o drama bylo v průběhu zápasu postaráno, a zajistily si tak již dvě kola před koncem soutěže postup na MČR. Holky, jste skvělé!!!! V sobotu 6.4 jedeme pro další výhry do České Lípy.

Hned první březnový den byla na programu páteční dohrávka U13 s Děčínem. Důležitý dvojzápas měl napovědět o postupujícím na MČR, byť skupina je teprve na samotném začátku. Domácí zápasy naše holky ale vůbec nezvládly. Byť v plné sestavě, vybraly si všechny opravdu slabý den – nátlaková obrana soupeře nám dělala velký problém a kupily jsme spoustu zbytečných ztrát. Dvě prohry, o dvanáct a šestnáct bodů, jsou pro nás hodně bolestivé vzhledem k bojům o MČR. Nic ale není ztraceno. V pátek 22.3 přijel do Litoměřic dohrát odložené zápasy Chomutov, naše holky připsaly dvě vysoké výhry – a stejný průběh se opakoval v neděli, kdy jsme vyrazily na oplátku my do Chomutova. Za 3 dny čtyři zápasy a čtyři výhry! V pátek 5.4 přijede na dvojzápas Ústí.

V sobotu 9.3 se opět do bojů o vítězství vydaly U14, v cestě jim tentokrát měla stát Plzeň. K vidění byly dva odlišné poločasy, probudily jsme se sice až v tom druhém, ale předváděná hra se pak výrazně zlepšila. Z Plzně vezeme výhru 66:39. Hned týden na to nás čekal výjezd do Prahy. Sobotní zápas proti Tygrům Praha přinesl velké drama – skvělý první poločas a vedení o 11 bodů vystřídala čtvrtina hrůzy ve třetím dějstvím a skóre mínus šest. V poslední čtvrtině ale holky zabraly a urvaly velmi cenné vítězství 77:74 na horké půdě v Jenči. V neděli předvedli slušný výkon na HBB Praha a vyhrály rozdílem třiceti bodů. Na vítězné vlně chtěly naše hráčky pokračovat i v dohrávce s Brandýsem, která se konala ve středu 20.3. Vítězství 69:39, ke kterému přispělo všech patnáct hráček znamenalo další důležitou výhru do tabulky. Klíčový měl pro naše holky být zápas v pondělí 25.3 se Strakonicemi. Ten holky zvládly na výbornou, skvěle si dokázaly poradit s pressingovou obranou soupeře a zvítězily 63:46. Se Strakonicemi se brzy utkáme znovu, a sice 7.4. na jejich půdě.  

Žákyně U15 vyrazily na spací víkend – v sobotu 2.3 hrály se Strakonicemi, v neděli 3.3 s Plzní. Sobotní utkání bylo jasně pod taktovkou domácího favorita, Strakonice zvítězily 89:46. V neděli byl zápas o poznání dramatičtější, na jeho konci se ale opět radovali domácí, Plzeň zvítězila 64:55. Další utkání extraligy bylo na programu 23-24.3, kdy naše holky hrály v Praze. V sobotu na USK se málem konala senzace, kdy jsme s neporaženým týmem tabulky držely krok až do konce – prohra o jediný koš (62:64) mrzí, ale zároveň nás těší, že můžeme měřit síly s top extraligovými celky. To v neděli už si holky spravily chuť i bodově, v druhém poločase s HBB Praha začaly dominovat a zvítězily o dvacet bodů! Přijďte je podpořit na domácí zápasy o víkendu 13-14.4.

Sedmnáctky začaly březen dohrávkou se Sokolovem, v neděli 10.3. Soupeře od začátku přehrávaly a v početné sestavě urvaly důležitou výhru 68:41. To o týden později, v sobotu 16.3., se jim na Tygrech Praha hrubě nedařilo v útoku a prohrály 29:75. Další důležitý zápas je čeká 7.4 ve Slaném.

Náročný program čekal na U19. V neděli 3.3 hrály na palubovce pražských Tygřic. V osmičlenné sestavě předvedly dobrou obranu, která nahradila i střelecké trápení našeho celku. Z horké pražské půdy si vezou výhru 46:32. Hned den nato, v pondělí 4.3, se konala dohrávka, tentokrát na domácí palubovce s týmem DBAK Plzeň. Únava našich hráček byla v pondělním utkání znát, po celý zápas se nemohly dostat do tempa a Plzeň naše holky jasně přehrála. V neděli 24.3 přijely do Litoměřic na utkání Louny. První poločas byl vyrovnaný, v druhém naše holky zlepšily obranu a zvítězily 56:39. Hned v úterý se vydaly na dohrávku do Varů, kde zaskočily favorita a vybojovaly výhru 59:51! Nabitý program ale nekončil, ve čtvrtek se vydaly bojovat na HBB Praha, kde i přes vyrovnaný první poločas zvládly v druhém zabrat a urvat výhru 56:35 – velmi úspěšný březen pro juniorky!

To Ženy „C“ byly pro početní problémy v kádru nuceny zrušit utkání 1.3 v Lounech ve prospěch soupeře. Další březnové utkání se tedy odehrálo v neděli 10.3 v Chomutově, tam se ale výhra také nezrodila. Poslední zápasem soutěže tak bylo litoměřické derby, a sice ve středu 27.3 se uskutečnil zápas se Slavojem. Prohra o 27 bodů v šestičlenné sestavě holkám určitě nezkazila náladu, jelikož soutěž oblastního přeboru není jen o výhrách – těšíme se na tu další!

Ženy „B“ v pražském přeboru čekaly 7.3 doma neoblíbené Nusle, s favoritem celé soutěže prohrály vysokým bodovým rozdílem. Chuť si spravily 15. března, kdy přehrály tým BC Libo rozdílem čtrnácti bodů. V dalším týdnu hostily tým HB Basket Praha, v šestičlenné sestav se držely první poločas, nakonec podlehly dvouciferným bodovým rozdílem. V úterý 26.3 přijely o výhru bojovat na Spartu. Povedené utkání z naší strany a důležitá výhra v předposledním zápase soutěže.

Na dohrávku do Budějovic vyrazily v neděli 10.3 Ženy „A“ v rámci utkání druhé ligy. Pomalejší rozjezd vystřídala po první čtvrtině jasná dominance z naší strany a převážně zásluhou dobré střelby a rychlých protiútoků vezeme z Budějovic výhru 86:54. Poslední hrací víkend základní části byl pro naše Ženy velkou zkouškou, vydaly se na výjezd Liberec-Jablonec. Sobotní velmi důležité utkání o druhé místo v tabulce naše ženské zvládly skvěle a přehrály velmi kvalitního soupeře o osm bodů. Nedělní ranní utkání s Jabloncem, leaderem soutěže, začalo velmi vyrovnaně, v poločase remízový stav. V druhé půli se již projevila velká únava naší sedmičlenné rotace a soupeř odskočil. Bojovaly jsme až do konce a náskok soupeře stahovaly, nakonec ale i tak prohra o čtyři body. Druhé místo v tabulce znamená slušnou výchozí pozici pro play-off, které začíná 6.4. proti Slovance.

 

POSLEDNÍ ZÁPAS 17.03.2024
SH SOŠOŘ Jablonec n.N. 
63:58
Lvice

Nejbližší narozeniny

18.04.2024
Natálie Badinková
23
Rozehrávač
22.04.2024
Alexandra Krstičová
17
Křídelní hráč
22.04.2024
Anežka Little
14
Křídelní hráč
22.04.2024
Sarah Krstičová
17
Rozehrávač
23.04.2024
Kristína Zídková
24
Křídelní hráč

Partneři