02.04.2024

Březnový kolotoč zápasů

Startuje první jarní měsíc a s ním i podstatné množství zápasů všech našich Lvic. Pojďme se na ně tedy podívat blíže…

Naše nejmladší Lvice U11 čekaly v březnu poslední dva zápasy kvalifikace na MČR, byť už bez šance na postup. Ještě předtím si ale v Litoměřicích střihly Šmoulinku, kde v neděli 17.3 zvládly vyhrát všechny tři zápasy proti Jičínu, Chomutovu „A“ a Chomutovu „B“ a naladily se alespoň pěkně na kvalifikační zápasy. V druhé polovině března, konkrétně 23.3, se holčičky vydaly do Chomutova změřit sílu s domácím celkem a s Děčínem. S týmem z Děčína odehrály vyrovnané utkání, Chomutov naše holky přehrál rozdílem třídy. V neděli 14.4 vyrážíme na turnaj do Teplic.

Na hráčky kategorie U12 čekaly v březnu jen dva, ale zato těžké zápasy – v sobotu 16.3 na půdě Děčína. I bez některých opor zvládly holky obě dvě těžká utkání vyhrát, byť o drama bylo v průběhu zápasu postaráno, a zajistily si tak již dvě kola před koncem soutěže postup na MČR. Holky, jste skvělé!!!! V sobotu 6.4 jedeme pro další výhry do České Lípy.

Hned první březnový den byla na programu páteční dohrávka U13 s Děčínem. Důležitý dvojzápas měl napovědět o postupujícím na MČR, byť skupina je teprve na samotném začátku. Domácí zápasy naše holky ale vůbec nezvládly. Byť v plné sestavě, vybraly si všechny opravdu slabý den – nátlaková obrana soupeře nám dělala velký problém a kupily jsme spoustu zbytečných ztrát. Dvě prohry, o dvanáct a šestnáct bodů, jsou pro nás hodně bolestivé vzhledem k bojům o MČR. Nic ale není ztraceno. V pátek 22.3 přijel do Litoměřic dohrát odložené zápasy Chomutov, naše holky připsaly dvě vysoké výhry – a stejný průběh se opakoval v neděli, kdy jsme vyrazily na oplátku my do Chomutova. Za 3 dny čtyři zápasy a čtyři výhry! V pátek 5.4 přijede na dvojzápas Ústí.

V sobotu 9.3 se opět do bojů o vítězství vydaly U14, v cestě jim tentokrát měla stát Plzeň. K vidění byly dva odlišné poločasy, probudily jsme se sice až v tom druhém, ale předváděná hra se pak výrazně zlepšila. Z Plzně vezeme výhru 66:39. Hned týden na to nás čekal výjezd do Prahy. Sobotní zápas proti Tygrům Praha přinesl velké drama – skvělý první poločas a vedení o 11 bodů vystřídala čtvrtina hrůzy ve třetím dějstvím a skóre mínus šest. V poslední čtvrtině ale holky zabraly a urvaly velmi cenné vítězství 77:74 na horké půdě v Jenči. V neděli předvedli slušný výkon na HBB Praha a vyhrály rozdílem třiceti bodů. Na vítězné vlně chtěly naše hráčky pokračovat i v dohrávce s Brandýsem, která se konala ve středu 20.3. Vítězství 69:39, ke kterému přispělo všech patnáct hráček znamenalo další důležitou výhru do tabulky. Klíčový měl pro naše holky být zápas v pondělí 25.3 se Strakonicemi. Ten holky zvládly na výbornou, skvěle si dokázaly poradit s pressingovou obranou soupeře a zvítězily 63:46. Se Strakonicemi se brzy utkáme znovu, a sice 7.4. na jejich půdě.

Žákyně U15 vyrazily na spací víkend – v sobotu 2.3 hrály se Strakonicemi, v neděli 3.3 s Plzní. Sobotní utkání bylo jasně pod taktovkou domácího favorita, Strakonice zvítězily 89:46. V neděli byl zápas o poznání dramatičtější, na jeho konci se ale opět radovali domácí, Plzeň zvítězila 64:55. Další utkání extraligy bylo na programu 23-24.3, kdy naše holky hrály v Praze. V sobotu na USK se málem konala senzace, kdy jsme s neporaženým týmem tabulky držely krok až do konce – prohra o jediný koš (62:64) mrzí, ale zároveň nás těší, že můžeme měřit síly s top extraligovými celky. To v neděli už si holky spravily chuť i bodově, v druhém poločase s HBB Praha začaly dominovat a zvítězily o dvacet bodů! Přijďte je podpořit na domácí zápasy o víkendu 13-14.4.

Sedmnáctky začaly březen dohrávkou se Sokolovem, v neděli 10.3. Soupeře od začátku přehrávaly a v početné sestavě urvaly důležitou výhru 68:41. To o týden později, v sobotu 16.3., se jim na Tygrech Praha hrubě nedařilo v útoku a prohrály 29:75. Další důležitý zápas je čeká 7.4 ve Slaném.

Náročný program čekal na U19. V neděli 3.3 hrály na palubovce pražských Tygřic. V osmičlenné sestavě předvedly dobrou obranu, která nahradila i střelecké trápení našeho celku. Z horké pražské půdy si vezou výhru 46:32. Hned den nato, v pondělí 4.3, se konala dohrávka, tentokrát na domácí palubovce s týmem DBAK Plzeň. Únava našich hráček byla v pondělním utkání znát, po celý zápas se nemohly dostat do tempa a Plzeň naše holky jasně přehrála. V neděli 24.3 přijely do Litoměřic na utkání Louny. První poločas byl vyrovnaný, v druhém naše holky zlepšily obranu a zvítězily 56:39. Hned v úterý se vydaly na dohrávku do Varů, kde zaskočily favorita a vybojovaly výhru 59:51! Nabitý program ale nekončil, ve čtvrtek se vydaly bojovat na HBB Praha, kde i přes vyrovnaný první poločas zvládly v druhém zabrat a urvat výhru 56:35 – velmi úspěšný březen pro juniorky!

To Ženy „C“ byly pro početní problémy v kádru nuceny zrušit utkání 1.3 v Lounech ve prospěch soupeře. Další březnové utkání se tedy odehrálo v neděli 10.3 v Chomutově, tam se ale výhra také nezrodila. Poslední zápasem soutěže tak bylo litoměřické derby, a sice ve středu 27.3 se uskutečnil zápas se Slavojem. Prohra o 27 bodů v šestičlenné sestavě holkám určitě nezkazila náladu, jelikož soutěž oblastního přeboru není jen o výhrách – těšíme se na tu další!

Ženy „B“ v pražském přeboru čekaly 7.3 doma neoblíbené Nusle, s favoritem celé soutěže prohrály vysokým bodovým rozdílem. Chuť si spravily 15. března, kdy přehrály tým BC Libo rozdílem čtrnácti bodů. V dalším týdnu hostily tým HB Basket Praha, v šestičlenné sestav se držely první poločas, nakonec podlehly dvouciferným bodovým rozdílem. V úterý 26.3 přijely o výhru bojovat na Spartu. Povedené utkání z naší strany a důležitá výhra v předposledním zápase soutěže.

Na dohrávku do Budějovic vyrazily v neděli 10.3 Ženy „A“ v rámci utkání druhé ligy. Pomalejší rozjezd vystřídala po první čtvrtině jasná dominance z naší strany a převážně zásluhou dobré střelby a rychlých protiútoků vezeme z Budějovic výhru 86:54. Poslední hrací víkend základní části byl pro naše Ženy velkou zkouškou, vydaly se na výjezd Liberec-Jablonec. Sobotní velmi důležité utkání o druhé místo v tabulce naše ženské zvládly skvěle a přehrály velmi kvalitního soupeře o osm bodů. Nedělní ranní utkání s Jabloncem, leaderem soutěže, začalo velmi vyrovnaně, v poločase remízový stav. V druhé půli se již projevila velká únava naší sedmičlenné rotace a soupeř odskočil. Bojovaly jsme až do konce a náskok soupeře stahovaly, nakonec ale i tak prohra o čtyři body. Druhé místo v tabulce znamená slušnou výchozí pozici pro play-off, které začíná 6.4. proti Slovance.