29.02.2024

Konala se Academy v Chemnitzu

Další ze společných akcí dvou basketbalových celků z Čech a Německa byla únorová Academy v Chemnitzu. Basketbalový kemp, konkrétně čtvrtá společná akce v rámci projektu Interreg, byl určen pro hráčky ročníku 2007–2010, tedy kategorie U14 až U16. Z litoměřických Lvic se do Chemnitzu vypravilo hned dvacet hráček, připravených na sobě makat, zlepšovat se a užít si pět dní zábavy a basketu. Vše za doprovodu šéftrenéra klubu Martina Chmela a hlavní trenérky SpS, Aničky Svobodové. Na místě pro hladkou komunikaci samozřejmě nechyběl náš překladatel Vašek a mnoho německých trenérů. Akce se konala v termínu 20-24.2.2024.

Úterní ranní odjezd autobusem do Chemnitzu proběhl bez problému, na hráčky čekal dobrý oběd a první trénink. S německými hráčkami se brzy skamarádily, pomohla tomu i po-tréninková společná aktivita plná komunikace, poznávání města, plnění úkolů, následného prezentování získaných poznatků a informací – zakončená pizzou. ???? Ubytováni jsme byli, již po několikáté, v překrásném hotelu Biendo nedaleko tréninkové haly, v úplném centru města. Celý náš pobyt zde byl naprosto bez problému, navíc včetně skvělých hotelových snídaní. Obědy a večeře pak probíhaly pokaždé na jiném místě, jídlo bylo tedy velmi rozmanité a vždy moc chutné.

Ve středu dopoledne měly naše holky možnost navštívit obrovský komplex sportovní školy v Chemnitzu, který pro nás byl jak z jiného vesmíru. Nesmírně kvalitní sportovní vybavení a zázemí nás společně s moderně vybavenými třídami uchvátilo a jsme moc rádi, že jsme měli možnost se detailně podívat, jak to na kvalitní sportovní škole, kam chodí i mnoho hráček ChemCats Chemnitz, vypadá a chodí. Po celou dobu nám komentovanou prohlídku zprostředkovával sám ředitel školy. Odpolední trénink pak hráčky absolvovaly pod vedením německého atletického specialisty, na kterém se mimo jiné učily správnému dýchání, držení těla a efektivnímu pohybu. Byla jim zdůrazňována důležitost kvalitního stretchingu a znalosti svého těla, což je pro basket stejně podstatné, jako umět střílet.

Čtvrteční trénink byl ve znamení turnaje 1na1, kde hráčky měly aplikovat prvky, které se učily v předchozích dvou dnech na trénincích. Do finále 1na1 se dostaly naše Lvice, konkrétně Nikol s Jančou. Holky, gratulujeme! V pátek dopoledne čekaly na holky atletické testy, opět pod vedením odborníka. S kvalitní technikou a technologiemi se holkám měřil sprint na 20 metrů, skok do dálky, skákání přes švihadlo a T-test. Vše bylo odborně zaznamenáváno do archů, které se následně vyhodnotily. Výsledky budou zpracovány a předány trenérům jednotlivých kategorií. Holky celý dvouhodinový trénink odmakaly, zaslouží velikou pochvalu. 

Poslední den a půl už byl ve znamení té největší zábavy – společných zápasů. Holky hrály namíchaně proti sobě celé páteční odpoledne, v sobotu si pak před odjezdem zahrály i se dvěma německými týmy – Ottendorfem a Rostockem. Po druhém ze zápasů nezbývalo než autobusem opět vyrazit zpět do Litoměřic.

„Byť stále vidím spoustu aspektů, na kterých se dá pracovat, aby tyto společné akce měly ještě větší kvalitu, myslím, že holky i trenéři si to i tak moc užili. Spousta tréninkových metod byla odlišná, než známe u nás v Česku, zázemí bylo opravdu kvalitní, a i pro nás trenéry to přineslo jiný pohled na různé aspekty basketbalové přípravy. Kemp hodnotím pozitivně a věřím, že se příští rok na stejné akci potkáme s hráčkami 2008-2011 v hojném počtu a do té doby vypilujeme vše ještě k větší dokonalosti“, říká Anička Svobodová.

Celá akce byla odborně zaznamenávána profesionálním fotografem, galerii najdete níže ve článku.

Galerie k článku

25.02.2024
Academy Chemnitz únor 2024
POSLEDNÍ ZÁPAS 17.03.2024
SH SOŠOŘ Jablonec n.N. 
63:58
Lvice

Nejbližší narozeniny

18.04.2024
Natálie Badinková
23
Rozehrávač
22.04.2024
Alexandra Krstičová
17
Křídelní hráč
22.04.2024
Anežka Little
14
Křídelní hráč
22.04.2024
Sarah Krstičová
17
Rozehrávač
23.04.2024
Kristína Zídková
24
Křídelní hráč

Partneři