29.02.2024

Únorová reportáž našich utkání

V nejkratším měsíci v roce nás, i díky jarním prázdninám velké části republiky, nečekalo velké množství zápasů, i tak se ale moc rádi ohlídneme za výsledky a výkony našich Lvic v únoru!

Hráčky U11 soutěžní utkání nehrály, střihly si tak alespoň přátelský zápas proti sobě – namixované ještě s kategorií U12 hrály v pondělí 19.2 „světlé“ proti „tmavým“, utkání přihlížela i spousta rodičů. Výsledek si nikdo nepamatuje, byť utkání bylo vyrovnané, ale zážitky a super zábavu ano ???? V březnu se zase vrhneme do „ostrých“ zápasů.

Na Lvice U12 čekal v hned začátkem února dvojzápas, a sice v sobotu 3.2 přijelo do Litoměřic na derby Ústí. Výsledek 119:12 a 93:10 hovoří jasně a naše bilance je aktuálně 16 výher, 0 porážek! Třítýdenní pauza byla vyplněna již zmíněným „sranda matchem“ s U11, následně se holky vydaly 24.2 bojovat do Varnsdorfu. Tam si v dopoledních zápasech připsaly dvě vysoké výhry, a i na konci února zůstávají neporažené.

Derby čekalo i na U13, ty se do Ústí vydaly netradičně ve čtvrtek 8.2 na předehrávku 3.kola. K utkání nastoupilo patnáct hráček a nutno říci, že to nebyl vůbec lehký souboj. Obě utkání byla plná bojovnosti a pohledných akcí – a my nakonec připsaly dvě první výhry (47:23 a 69:34) do tabulky! Další zápas nás čeká 1. března s Děčínem.

Před odjezdem na hory si zápas střihly i U14, v sobotu 10.2 ráno vyjely do Prahy utkat se se Slovankou. Po velmi nevydařené první čtvrtině začaly holky hrát mnohem lépe, poločasové skóre -3 si říkalo o drama až do samotného konce. To se skutečně stalo, byť s hořkým koncem a prohrou 49:51. O víkendu 24-25.2 nás čekala dvojička v extralize s dosud neporaženým Děčínem. Sobotní zápas, z naší strany velmi nepovedený, byl od začátku pod taktovkou děčínských. Prohra 48:74. V nedělní odvetě na půdě Válečnic velmi zlepšený výkon, a i v oproti sobotě oslabenější sestavě velké drama až do konce. Prohra 60:57 bolí, za výkon mají ale holky pochvalu!

U15 odstartovaly extraligu domácími zápasy s pražskými celky – 17.2 s HBB Praha a 18.2 s USK Praha. Zápas s HBB Praha byl velmi vyrovnaný, holkám bohužel utekl hlavně první poločas. V druhém svou hru zlepšily, na výhru už to ale nestačilo – výsledek 64:55 ve prospěch hostů. V neděli byl tým USK Praha zcela nad naše síly, prohra 90:54.

Skupinu play-out A začaly i U17, v sobotu 10.2 prohrály v nekompletní sestavě doma se Slaným 55:78. V neděli 25.2 je čekal souboj s Plzní, který se konal po návratu z kempu v Německu. Bojovný výkon a dobré nasazení od prvních minut znamenalo důležitou výhru 63:47.

To U19 si první únorové zápasy kvůli jarním prázdninám odložily, začínají tedy až v březnu.

Únor skvěle začaly také Ženy „C“, které v pátek 2.2 jasně přehrály Děčín 61:36 a připsaly tak druhou výhru do tabulky. V únoru pak hrály doma ještě jednou, konkrétně 23.2 přijely Teplice. V nekompletní sestavě se hráčky nemohly prosadit především na útočné polovině a prohrály vysoko 23:70.

V pražském přeboru Ženám „B“ prvního února těsně utekla výhra s Babyncem. Následně prohrály s prvním týmem tabulky DSK Basketball, byť po velmi dobrém výkonu, a v závěru měsíce už výhra přišla, konkrétně na půdě Aritmy Praha v poměru 61:71 pro naše holky. Pátá a důležitá výhra do tabulky!

Ženy „A“ vyrazily na venkovní zápas do Benešova, konkrétně v neděli 11.2. Velmi nevydařené utkání a průměrný výkon celého týmu znamenal prohru 44:61 a připsání třetí prohry v sezóně. Reputaci si tedy mohly a chtěly napravit v neděli 25.2 v nově zrekonstruované hale Slovanky v Roudnici nad Labem. To se bohužel nepovedlo, utkání plné nepřesností se rozhodovalo až v prodloužení, v něm ale naše ženy neuspěly a prohrály o pár bodů.

Březen nabídne spoustu dramatických utkání, dorazte fandit našim Lvicím!