05.02.2024

Juniorky U19 vstupují do druhé poloviny soutěže výhrou

„Tým U19 byl těsně před sezónou poskládán velmi nelehce a počet hráček do jednotlivých zápasů se často poměrně zásadně liší. O to více radostné je, že holky hrají basket rády a dobře. Jako hlavní trenér z nich mám velikou radost“, říká Martin Chmel.

Náš tým byl na začátku sezóny nalosován do osmičlenné skupiny A, kde kromě našich Lvic byly také Nusle, Klatovy, Karlovy Vary, Plzeň, Tygři Praha, Louny a HB Basket Praha. Naše holky základní skupinu zakončily na šestém místě s bilancí 5 výher, 9 porážek. Zvládly ale opravdu velké věci – velmi potrápily vítěze skupiny Nusle a druhé Klatovy dokonce doma porazily. Šesté místo ve skupině znamenalo nepostup do finálové části (postupovaly první dva týmy) a naši účast ve skupině play-out A, kam jsme si přenesly 4 výhry a 6 porážek. Nová, tentokrát šestičlenná skupina ve stejném složení (kromě postupujících Klatov a Nuslí) odstartovala na konci ledna lednu.

Trenér Martin Chmel se ještě ohlížel za posledními zápasy základní skupiny:

„První lednový zápasový víkend jsme odehráli na hřištích soupeřek, v sestavě ochuzené o několik opor. Přesto jsme v nuselské sokolovně odehráli velmi dobrý zápas v šesti hráčkách s vítězem naší skupiny a hráčky zaslouží pochvalu za přístup a výkon, prohra o 13 bodů příliš nebolela.“

„V nedělním zápase s týmem Tygřic jsme měli o jednu hráčku navíc oproti sobotě, nicméně v průběhu zápasu postupně začaly holkám docházet síly a konec zápasu přinesl pravděpodobně únavové zranění kotníku naší kapitánce Domče, což byla největší ztráta za celý víkend. Prohra o 17 bodů bolí daleko méně než dlouhodobější vyřazení Domči ze hry – vrať se nám brzy.“

Tím skončila základní část soutěže a šlo se do play-out bojů. Poslední víkend tohoto měsíce nám přiřknul soupeřky z Loun, které jsme v základní části jednou porazili na hřišti, podruhé jsme ale kvůli našemu nedostatku hráček odešli s kontumační prohrou a nepřiděleným ani bodem do soutěže, což nás v tabulce zabolelo. O to více jsme toužili soupeřky porazit. „Zápas v silně domácím prostředí naše holky zvládly s bravurou. Soupeřky jsme celý zápas přehrávali a konečný výsledek 84:42 zcela jasně vypovídá o průběhu zápasu. Pochvalu za předvedenou hru zaslouží všech 8 hráček. Zároveň jsme tím rázně vykročili do druhé části soutěže a dali najevo, že se s námi musí počítat“.

Další zápasy play-out skupiny A nás čekají na domácí palubovce – v sobotu 17.2 přijede Plzeň, v neděli pak Karlovy Vary, dorazte holky povzbudit!

POSLEDNÍ ZÁPAS 14.01.2024
Sportovní hala Jeneč  
61:44
Lvice

Nejbližší narozeniny

18.04.2024
Natálie Badinková
23
Rozehrávač
22.04.2024
Alexandra Krstičová
17
Křídelní hráč
22.04.2024
Anežka Little
14
Křídelní hráč
22.04.2024
Sarah Krstičová
17
Rozehrávač
23.04.2024
Kristína Zídková
24
Křídelní hráč

Partneři