20.03.2023

U11 postupují na MČR!!

Naše nejmladší Lvice jsou opravdu bojovnice - a včera, 19.3 2023 si vybojovaly účast na Místrovství České republiky v kategorii U11!!

Tři kvalifikační turnaje - dva soupeři, pět výher, jediná porážka a nesčetně zkušeností a zážitků.

Holky vyrazily na konci ledna bojovat o první výhry do Chomutova. Oba své zápasy zvládly na jedničku a zvítězily velkým bodovým rozdílem, nejprve s týmem z Děčína, následně s domácím Chomutovem, což bylo pro holky určitě motivující a také dobrým základem do další části kvalifiace.

Ta se uskutečnila v Litoměřicích o tři týdny později - 19.2. První zápas s Děčínem se nám hrubě nepovedl, holky působily ospale a nebojovně. Výsledkem byla vysoká prohra našeho týmu. O to lépe chutnalo dramatické vítězství o jediný koš v druhém zápase proti Chomutovu. Po čtyřech zápasech jsme tedy byly na prvním místě tabulky a k vytouženému postupu chybělo jediné - o měsíc později porazit Děčín.

Čekání bylo dlouhé, takže v neděli 19.3 se holky na zápasy do Děčína opravdu těšily. A že měly na co, stejně jako rodiče-fanoušci, kterých přijelo opravu hafo. Drama až do posledních minut, souboje fanoušků a strhující podívaná. Po 32 minutách prvního zápasu s Děčínem svítil na tabuli výsledek 38:33 pro naše Lvice! Obrovská radost, objímání, nadšení. Nicméně, hned o pár desítek minut později musela opět přijít koncentrace na další zápas - poslední souboj v rámci kvalifikace, s Chomutovem. Ve výsledku ještě větší drama, holky bojovaly o každý míč - a vyplatilo se. Vítězství 37:35 znamenalo upevnění prvního místa v tabulce a postup na Mistrovství České republiky, které se uskuteční 28-30.4 v Ostravě.

Trenérka Verča Bisová hodnotila tento úspěch slovy: "Jsem na holky strašně pyšná. V září se téměř neznaly, většina z nich hrála v říjnu první zápasy v životě a teď společně vybojovaly účast na mistráku. Je to krásný, holky si to zasloužily, za skvělé výkony i za tu dřinu, kterou odvádí na trénicních. Do Ostravy se těšíme a budeme tam bojovat každý zápas o co nejlepší výsledek."

Ještě aby ne - jsme přece Lvice! Holky, gratulujeme!